Dwudniowy festyn na polanie w karłubieckim lesie, pomimo kapryśnej pogody, zgromadził mnóstwo ludzi. W sobotni wieczór (7.06.), do późnych godzin wieczornych rozbrzmiewała muzyka taneczna. Z koncertem pieśni ludowych i zapomnianych wystąpił zespół Szwarne Dziołchy z Górażdży. W namiocie odbył się również turniej skata, który wygrał Jan Stach. Na dalszych miejscach znaleźli się - Franciszek Gołąbek i Herbert Malkusz.
Organizatorzy częstowali uczestników festynu kawą i krajankami oraz chlebem ze smalcem. Ważnym punktem sobotniego programu był rewelacyjny pokaz sukni ślubnych. Galę rozpoczęła przewodnicząca - Waltrauda Wicher, w stuletniej mazelonce, jak przystało na ówczesną pannę młodą - z mirtowym wieńcem na głowie. Dalej, modelki prezentowały oryginalne suknie sprzed 40. i 30. lat i modele współczesne.
Jeden z pokazanych welonów miał 70 lat. Jak się okazuje, w późniejszych dekadach, tradycyjny strój śląski wyparły bezpowrotnie białe suknie i tiulowe welony.
Program niedzielny (8.06.) rozpoczęły występy artystyczne uczniów PSP nr 3 w Gogolinie. Program prowadziła uczennica kl. VI - Martyna Szlachciuk. Dzieci występowały na wspaniale ozdobionej scenie, na której zawieszono wielkie obrazy przedstawiające karłubieckie i gogolińskie widoki.
Prace plastyczne to efekt konkursu dla klas I – III, a papierowe kwiaty przygotowali uczniowie pod kierunkiem Kornelii Miemczyk. Trwający program artystyczny nie przeszkodził sportowcom w rozgrywkach turniejowych czterech drużyn piłkarskich. W meczu finałowym spotkały się drużyny Młodzi Karłubiec i Oldboye Karłubiec. Mimo padającego deszczu, zawodnicy grali z wielką determinacją. Młodzi nie dali jednak szans Oldboyom, którzy przegrali 4:2. Mecze sędziował Piotr Giecewicz.
Zmienna pogoda zmusiła organizatorów do niewielkich zmian w programie. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu turnieju sportowego Nauczyciele contra Rodzice przygotowanego przez Andrzeja Halskiego wspólnie z Waltraudą Wicher, a prowadzonego przez Jerzego Kłeczka i Adama Boszczara.
Tymczasem, w namiocie odbył się konkurs na największą nudlę, którą trzeba było wykonać z mąki, wody i jajka, a także drużynowe skoki na skakance. Po deszczu odbyły się zawody w kategoriach: rzuty jajkiem w moherek, rzuty ,, nudelkulą ”dla pań, a dla panów – rzut kaloszem.
Odbyły się również wyścigi rowerowe (cross) przygotowane przez Adriana Mroza, połączone z biegiem (diathlon), w trzech kategoriach, na dystansie
Iza Bekiesch, Michał Janik, Aleksander Kieliszczyk. Uczestnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez radnego i Urząd Miejski w Gogolinie.
Festynowi towarzyszyły stoiska z kawą ciastem upieczonym przez mamy uczniów PSP nr 3.
Szkoła przygotowała także stoisko z kiełbaskami i bigosem. Można było spróbować zapomnianego już Kartofelsalatu z parówką, ciapkartofli i smażonych na miejscu placków ziemniaczanych.
Festyn w dzielnicy Karłubiec jest organizowany od wielu lat. Jest zawsze ważnym wydarzeniem – szczególnie dla mieszkańców. Sprzyja integracji, pozwala oderwać się od codzienności i daje możliwość wspólnego działania.
W festynie uczestniczył m.in. Burmistrz Gogolina - Joachim Wojtala, Przewodniczący Rady Miejskiej - Franciszek Holeczek, Zastępca Burmistrza - Krzysztof Długosz, zasłużony biograf dzielnicy - Eryk Boronczyk i pracownicy Urzędu Miejskiego w Gogolinie. Organizatorami festynu był Zarząd Dzielnicy Gogolin – Karłubiec oraz nauczyciele PSP nr 3 w Gogolinie, rodzice uczniów, radni dzielnicy i niektórzy aktywni mieszkańcy.