Zakończono II edycję projektu „Drogowskaz”
Cel ogólny projektu : wzrost kompetencji społecznych i zawodowych osób bezrobotnych długotrwale korzystających ze świadczeń pomocy społecznej z powodu bezrobocia oraz upowszechnianie pracy socjalnej w środowisku tych osób.
Cele szczegółowe :
2008 rok :
2009 rok :
Grupa docelowa: długotrwale bezrobotni ( od 3 do 15 lat ), które dotąd nie otrzymały żadnych ofert pracy, przekwalifikowania, szkoleń, kursów itp.:
2008 r. – 15 osobowa grupa Beneficjentów kobiet ( 11) i mężczyzn (4)
Grupę docelową tworzyło 8 Beneficjentek kontynuujących pracę w ramach II Edycji - indywidualną ścieżką reintegracji zawodowej i społecznej oraz 7 kobiet , które rozpoczęły swoją pracę w ramach projektu. Każdorazowo nowi Beneficjenci rozpoczynają projekt diagnozą potencjału zawodowego i społecznego, która umożliwia przygotowanie przez specjalistów ( doradca zawodowy i psycholog ) indywidualnej ścieżki reintegracji zawodowej i społecznej realizowanej w 2008 roku poprzez trzy instrumenty aktywnej integracji ( zdrowotna , społeczna, edukacyjna), w 2009 roku cztery instrumenty akt. integracji (zdrowotna, społeczna, edukacyjna, zawodowa).
Zajęcia aktywnej integracji realizowano:
2008 rok
2009 rok
W projekcie zastosowano narzędzie w postaci Kontraktu Socjalnego, który oprócz uzgodnień dotyczących aktywnej integracji obejmował również zakres współpracy z terapeutą uzależnień, pedagogiem szkolnym i inne zależnie od indywidualnej diagnozy sytuacji beneficjentów.
Rezultaty
2008 r.
Zrealizowano 15 podpisanych Kontraktów socjalnych – wszyscy uczestnicy ukończyli projekt osiągając założone rezultaty :
Twarde:
Miękkie:
Po ukończeniu projektu 2 Beneficjentów znalazło zatrudnienie na umowę o pracę na czas określony i przepracowali bez zarzutu okres objęty umową ; pozostałe osoby przez cały rok systematycznie podejmowały prace społ/użyteczne.
2009 r.
Zrealizowano 15 podpisanych Kontraktów Socjalnych (w tym 8 kontynuujących pracę w projekcie).
Twarde:
Miękkie:
Kolejna edycja projektu „Drogowskaz” już przyszłym roku!!!
Zastosowane instrumenty aktywnej integracji: