Jarmark rozpoczął tradycyjnie - Gminny Konkurs Kroszonkarski, następnie burmistrz Joachim Wojtala powitał mieszkańców i gości, a wśród nich delegację partnerskiej gminy Łodygowice z wójtem Andrzejem Piterą. Pozdrowił również przedstawicieli sołectw i stowarzyszeń oraz przedstawicieli gmin zrzeszonych w Stowarzyszeniu Kraina św. Anny, które zostało w bieżącym roku zaproszone do udziału w imprezie.
Jedną z atrakcji jarmarku były stoły wielkanocne przygotowane z wielkim zaangażowaniem i smakiem. Spośród stołów przygotowanych przez sołectwa i dzielnice gminy (sołectwo Kamień Śl., Malnia, Górażdże, Zakrzów i Dąbrówka, Chorula, dzielnica Gogolin – Karłubiec) sołtysi i liderzy lokalnych grup działania gminy Gogolin wybrali najpiękniejszy stół wielkanocny. Zwyciężył stół przygotowany przez sołectwa Zakrzów i Dąbrówkę.
Doceniono nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim ideę stołu jako jednolitej tematycznie całości. Drugie miejsce w rankingu zajął stół wielkanocny z Górażdży, trzecie miejsce – stół z Malni. Pozostałe stoły zajęły równorzędne miejsca. Sołectwa nagrodzone w konkursie stołów wielkanocnych otrzymały nagrody pieniężne z przeznaczeniem na doposażenie świetlic: Zakrzów i Dąbrówka – 500zł,Górażdże – 400zł, Malnia - 300zł, pozostałe sołectwa i dzielnica – 250 zł. Wybrany stół z Zakrzowa i Dąbrówki reprezentował także gminę Gogolin w konkursie na Najpiękniejszy Stół Wielkanocny Obszaru Krainy św. Anny i zwyciężył również w tym konkursie.
Bardzo interesujące i różnorodne były stoiska przygotowane przez świetlice młodzieżowe i środowiskowe, szkoły, przedszkola, Klub Seniora w Gogolinie, Marianki z parafii NSPJ w Gogolinie, Dom Spokojnej Starości św. Barbara w Kamionku i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się stoisko – kwiaciarnia M. Tomeczek z Zakrzowa, stoisko państwa Baron z wikliną z Łodygowic, stół wielkanocny Koła Gospodyń Wiejskich z Łodygowic, stoisko twórczyni ludowej Grażyny Czekała, piekarni Drost z Gogolina oraz kawiarenka przygotowana przez szkołę podstawową w Karłubcu. Coraz częściej pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznacza się na edukacyjne lub charytatywne cele.
Dla uczestników jarmarku przygotowano również bogaty program artystyczny: występy dzieci z przedszkola nr 3 w Gogolinie, ze Szkoły Stowarzyszeniowej w Górażdżach, szkoły podstawowej nr 3 w Gogolinie, występy laureatów Gminnego Konkursu Śląskie Beranie, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej i występ Zespołu Folklorystycznego Szwarne Dziołchy.
Na zakończenie Jarmarku Wielkanocnego burmistrz J. Wojtala podziękował w imieniu własnym, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Gogolinie Franciszka Holeczka i władz samorządowych gminy uczestnikom jarmarku, a szczególnie gościom, sołectwom, dzieciom i młodzieży, organizatorom stoisk oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia.
Konkurs Kroszonkarski
Komisja w składzie: Grażyna Czekała, Marta Wiora, Edeltrauda Krupop wytypowała spośród uczestników zwycięzców w kolejnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy w kategorii do 16 lat- otrzymali nagrody rzeczowe, starsi – nagrody pieniężne.
Kategoria wiekowa - do 12 lat
I miejsce Maria Herok
II miejsce Martyna Wicher
II miejsce Weronika Niewiora
III miejsce Tomasz Janoszka
III miejsce Daniela Junghardt
Kategoria wiekowa - od 12 lat do 16 lat
I miejsce Andrea Grabeus
II miejsce Aleksandra Bieńczak
III miejsce Zuzanna Kubiczek
Kategoria wiekowa - od 16 lat i dorośli
I miejsce Monika Szefer
I miejsce Patryk Blania
II miejsce Sabina Macha
II miejsce Sonia Gabrielczyk
II miejsce Kornelia Gabrielczyk
III miejsce Julia Herud
III miejsce Łucja Mandalka