Sylwetki nagrodzonych Nagrodą Honorową Statuetki
„Karolinki” - Symbolu Ziemi Gogolińskiej
Pani Daniela Brüll pedagog, niestrudzony społecznik, przyjaciel nauki i nauczycieli. Przez 30 lat swojej pracy zawodowej wychowywała kolejne pokolenia gogolinian. W tym czasie aktywnie uczestniczyła w pracach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Związku Harcerstwa Polskiego. Organizowała niezliczone kolonie zuchowe i obozy harcerskie dla dzieci i młodzieży. Była organizatorką warsztatów tematycznych dla uczniów, którzy pod jej kierunkiem brali udział w konkursach recytatorskich i teatralnych na szczeblu gminy i powiatu zajmując wysokie lokaty. Propagowała i krzewiła folklor śląski. Jest członkiem Towarzystwa Miłośników Ziemi Gogolińskiej, była członkiem kolegium redakcyjnego „Panoramy Ziemi Gogolińskiej, jest również członkiem ZNP, a od 1998r. do chwili obecnej jest prezesem Oddziału ZNP w Gogolinie. Wspólnie z mężem Augustynem doprowadziła do rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 3 w Gogolinie.
STATUETKĘ KAROLINKI przyznano Pani Danieli Brüll za bezgraniczne oddanie siebie samej dla trudu wychowywania i edukacji dzieci i młodzieży oraz ciągłego rozwoju intelektualnego społeczeństwa „naszej małej ojczyzny” oraz za szukanie nowych inspiracji wśród nauczycieli by nie tylko kochali swój zawód, ale zawsze byli gotowi bronić najwyższych wartości, godności i postaw ludzkich.
Pani Elżbieta Klimas nauczyciel, pedagog, przyjaciel wrażliwych dusz. Jako magister wychowania muzycznego uczyła kolejne pokolenia młodzieży w Szkole Podstawowej nr 1 w Gogolinie oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Gogolinie. W trakcie pracy zawodowej pełniła w różnych okresach funkcje doradcy metodycznego. Przez cały czas aktywnie działała na polu krzewienia kultury i popularyzacji śpiewu wśród wielu pokoleń. W trakcie swojej pracy w Liceum Ogólnokształcącym w Gogolinie prowadziła m.in. chór szkolny i zespół muzyczny. Obecnie prowadzi natomiast chór parafialny w Parafii pw. NSPJ w Gogolinie oraz chór mniejszości niemieckiej.
Prowadzone przez Panią Klimas zespoły muzyczne i chóry wielokrotnie uczestniczyły w przeglądach zespołów artystycznych uzyskując czołowe miejsca i wyróżnienia oraz uświetniały różnego rodzaju uroczystości.
STATUETKĘ KAROLINKI przyznano Pani Elżbiecie Klimas za niezwykłą umiejętność odkrywania wrażliwości i talentów artystycznych wśród dzieci i młodzieży poprzez bardzo radosne, naznaczone ogromną pasją pielęgnowania i przekazywania wartości kulturowego wiana rodzinnej ziemi naszych przodków oraz zaszczepiania ich w sercach i umysłach tak wielu ludzi.
Pan Krystian Strzałek człowiek otwarty, sprzyjający i współuczestniczący w budowaniu i pomnażaniu społecznego dobra. W swojej działalności społecznej i zawodowej przyczynił się do remontu basenu szkolnego, udzielał pomocy w sponsorowaniu przedsięwzięć na rzecz wsi, takich jak festyny, spotkania wigilijne dla osób starszych i samotnych oraz Udzielił wydatnej pomocy przy pozyskaniu kamienia na remont muru cmentarnego. Od 1997r. do 2000r. był Przewodniczącym Rady Rodziców w PSP w Kamieniu Śląskim, a od 2003r. jest Wiceprzewodniczącym Stowarzyszenia Przyjaciół Kamienia Śląskiego, w ramach którego podejmuje wiele działań na rzecz środowiska lokalnego, poprawy wizerunku wsi, promocji Kamienia Śląskiego a zarazem Gminy Gogolin. Od 2006r. jest również członkiem Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
STATUETKĘ KAROLINKI przyznano Panu Krystianowi Strzałek za ludzką otwartość i życzliwość dla tworzenia wzorcowego klimatu partnerstwa w współdziałaniu pomiędzy wspólnotą lokalną wsi Kamień Śl. i samorządu Gminy Gogolin a sektorem gospodarczym dla ciągłego zaspokajania ludzkich potrzeb dnia codziennego i dla jeszcze piękniejszej przyszłości.
Pan Jerzy Długosz nauczyciel, społecznik, propagator krzewienia kultury fizycznej i rekreacji. Magister pedagogiki szkolnej. Od 1962 roku związany osobiście i zawodowo z naszą gminą. W latach 1962-1990 był nauczycielem geografii oraz wychowania fizycznego w Szkołach Podstawowych nr 2 i 3 w Gogolinie, w Szkole Podstawowej w Zakrzowie oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Gogolinie. Równocześnie w latach 1964-1971 pełnił funkcję instruktora metodycznego geografii. Jako nauczyciel był organizatorem konkursów przedmiotowych i zawodów sportowych na terenie gminy Gogolin. Wielu jego uczniów startowało w konkursach wyższego szczebla. W latach 1970-1980 pełnił funkcję wizytatora wydziału oświaty i wychowania w Krapkowicach oraz zastępcy gminnego dyrektora szkół w Gogolinie. Od 1975 do 1990 roku był członkiem Gminnego Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogolinie, a przez okres 25 lat jako społeczny kurator sądowy pracował z osobami młodocianymi i dorosłymi, które popadły w konflikt z prawem. Od 1970 roku jest również członkiem społecznej komisji mieszkaniowej.
STATUETKĘ KAROLINKI przyznano Panu Jerzemu Długosz za niezwykłą życiową postawę w służbie dla drugiego człowieka, nacechowaną skromnością i otwartością oraz za ciągłą gotowość dzielenia się życiową mądrością ze słabszymi, kierując się przy tym ogromną odpowiedzialnością i poszanowaniem dla drugiej osoby, zapraszając ją jednocześnie do współdziałania w ważnej osobistej i społecznej sprawie.